Co je Aplikace SMS výpis?

Aplikace SOLUS pro mobilní telefony se systémy Android a iOS poskytuje rozšíření úspěšné služby SMS výpis, díky které můžete kdykoliv a z jakéhokoliv místa v ČR ověřit, jaké informace jsou o vás vedeny v Registru FO sdružení SOLUS. Aktuální a spolehlivou informaci získáte do několika minut po odeslání žádosti o SMS výpis.

Co potřebuji, abych mohl aplikaci SMS výpis použít?

Stejně jako u SMS výpisu je základěm služby SIN kód, který generuje sdružení SOLUS. SIN kód slouží jako Váš jednoznačný identifikátor, který zajistí, že se na Váš dotaz vrátí z registru odpověď s Vašimi záznamy. Pokud ještě svůj osobní kód SIN nemáte, můžete o něj požádat vyplněním Žádosti o přidělení kódu SIN.

Svůj osobní kód SIN obdržíte buď SMSkou na číslo Vašeho telefonu nebo poštou (do vlastních rukou výhradně jen adresáta) na adresu, kterou uvedete v elektronické žádosti.

SIN si pečlivě uschovejte – díky němu můžete opakovaně podle potřeby získávat SMS výpisy během několika málo minut a za výhodnější cenu , než tradiční výpis v papírové podobě.

 

Proč bych měl použít aplikaci?

Aplikace má oproti základnímu výpisu několik zásadních výhod:

  1. zvýhodněná cena druhého a každého dalšího výpisu pořízeného aplikací,
  2. sama připraví objednávací SMS

A pro Android navíc obsahuje přehledný archiv došlých výpisů.

Kolik to stojí?

Ceník pro službu, která vás zajímá, si můžete rozkliknout níže.

Cena za vygenerování a zaslání kódu SIN prostřednictvím SMS je 50 Kč.

Objednávací SMS:

  • cena SMS dle tarifu Vašeho operátora,

Příchozí SMS obsahující výpis:

  • první příchozí SMS obsahující SMS výpis 99 Kč včetně DPH (od 1.10.2023 125 Kč včetně DPH),
  • druhá a každá další SMS obsahující SMS výpis 30 Kč včetně DPH (od 1.10.2023 50 Kč včetně DPH).

Příchozí SMS – oznámení chyb při zadávání SIN v objednávací SMS:

  • první tři chybné pokusy 0 Kč,
  • čtvrtý a každý další pokus 99 Kč včetně DPH (od 1.10.2023 125 Kč včetně DPH).

Jedná se o pokusy provedené v rámci 24 hodin od prvního chybného pokusu.

Kde stáhnu aplikaci?

Aplikaci si můžete stáhnout z oficiálního úložiště:Jak používat aplikaci?

Po přečtení úvodní obrazovky stiskněte tlačítko Pokračovat. Na další obrazovce vložte svůj osobní SIN kód, který vám byl vygenerován sdružením SOLUS. Tento kód je složen z osmi písmen. Po vložení SIN kódu stiskněte tlačítko Zaregistrovat. Na další obrazovce zvolte svůj vlastní 4 číselný PIN, který budete používat pro přístup do aplikace, poté stiskněte tlačítko Přihlásit. Nyní se nacházíte v základním menu aplikace.

Pro spuštění animace klikněte na obrázek.

SMSvypis_1_spusteni

Pro správnou funkci aplikace je nutné zadat do aplikace číslo mobilního telefonu, ve kterém aplikaci používáte. Poklepejte na řádek s textem „Telefonní číslo“ a vložte telefonní číslo bez předpony +420. Stiskněte OK.

Pro spuštění animace klikněte na obrázek.

SMSvypis_2_zadani-tel-cisla

Pro Android:

O výpis požádáte stisknutím tlačítka Žádost o SMS výpis z Registru FO. Aplikace Vám zobrazí podmínky objednání SMS výpisu a vyzve Vás k potvrzení. Po potvrzení aplikace potvrdí odeslání požadavku.

Pro spuštění animace klikněte na obrázek.

SMSvypis_3_poslani-zadosti-o-vypis_001

 

Pro iOS:

O výpis požádáte stisknutím tlačítka Připravit SMS se žádostí o Výpis. Aplikace Vám zobrazí podmínky objednání SMS výpisu a vyzve Vás k potvrzení. Po potvrzení aplikace sestaví objednávací SMS, kterou odešlete.

Pro spuštění animace klikněte na obrázek.

Při odesílání druhé a další SMS zprávy bude objednávací SMS ve tvaru „SOLUS VášosobníSIN R identifikační kód“ např.:

 

 

 

Pro Android:

Po přijetí SMS výpisu se v menu na tlačítku Archiv objeví vykřičník. Po kliknutí na tlačítko Archiv se zobrazí archiv s SMS výpisy. Jednotlivé SMS výpisy se dají rozkliknout na jednotlivé položky.

Pro spuštění animace klikněte na obrázek.

SMSvypis_4_prijeti-vypisu

Pro iOS:

SMS s výpisem naleznete ve Vašich přijatých SMS. První příchozí SMS přijde z čísla 902 02 099 (od 1.10.2023 902 11 125), druhý a každý další výpis přijde z 902 02 030 (od 1.10.2023 902 11 050).


 

Pomocí Připomínky si lze nastavit dobu, po které se aplikace připomene. Tuto možnost je vhodné využít například po zaplacení dluhu pro ověření, zda byl záznam v registru aktualizován.

Členské společnosti sdružení SOLUS mají povinnost aktualizovat databázi minimálně jednou měsíčně, a to vždy do 10. dne v kalendářním měsíci podle stavu k poslednímu dni předchozího měsíce, nicméně v případě víkendu nebo státního svátku může dojít ke zpoždění. Proto doporučujme vyčkat do 15. dne v měsíci.

Pro spuštění animace klikněte na obrázek.

SMSvypis_5_pripominka

Pokud jste nenašel nebo nenašla všechny potřebné odpovědi, zkuste se podívat na naše Často kladené otázky nebo konktaktujte Klientský servis sdružení SOLUS na čísle 222 368 707.

–>