Co je to SIN?

SIN (SOLUS Identification Number) je osobní identifikační kód, který generuje Sdružení SOLUS zájemcům (fyzickým osobám) o výpis z Registru FO, a to po prokázání totožnosti. Má podobu osmimístného textového řetězce. K vygenerovanému SINu přísluší právě jedno telefonní číslo (přiřadí se číslo telefonu, ze kterého proběhla první žádost o SMS Výpis). Telefonní číslo přiřazené k SINu lze změnit prostřednictvím Klientského servisu sdužení SOLUS. Kontakt zde.

Proč ho potřebuji?

SIN je nezbytnou součástí služby SMS výpis a to z důvodu zajištění bezpečné identifikace vaší osoby. SIN proto NIKDY nesdělujte další osobě.

Jak ho získám?

Můžete o něj požádat vyplněním Žádosti o přidělení kódu SIN na stránkách sdružení SOLUS. Před vyplněním elektronické žádosti si můžete vybrat zda budete chtít doručit SMS na mobilní telefon nebo poštou na dobírku do vlastních rukou.

SMS se SIN kódem Vás vyjde na 50 Kč, při platbě předem. SIN Vám pošleme v den obdržení Vaší platby.

Jak dlouho platí můj SIN?

Platnost nepoužitého kódu SIN je 6 měsíců od jeho vydání. Pokud žadatel kód SIN poprvé nepoužije do 6 měsíců od jeho vydání, SIN ztrácí platnost a žadatel musí požádat o vydání nového.

Jak ho dále využiju?

SIN si pečlivě uschovejte – díky němu můžete opakovaně podle potřeby získávat SMS Výpisy během několika málo minut a za výhodnější cenu než v tradiční papírové podobě. Pokud máte SIN uložený v mobilní aplikaci, aplikace si ho bude pamatovat, dokud ji neodinstalujete. Při připadné instalaci na nový telefon je SIN potřeba zadat znovu.

Pokud jste nenašel nebo nenašla všechny potřebné odpovědi, zkuste se podívat na naše Často kladené otázky nebo konktaktujte Klientský servis sdružení SOLUS na čísle 222 368 707.